Cześć, Hello, Bienvenida, Benvenuto, 歓迎,

Ok, koniec już tych lingwistycznych popisów. Po prostu chcieliśmy się przywitać i powiedzieć, że jest nam niezmiernie miło, że tutaj jesteś.

A skoro już jesteś, to znaczy, że szukasz dla swojego dziecka gry. Nie myślisz jednak  o czymś “pierwszym lepszym”. Nie szukasz gry, która jedynie zajmie dziecku czas, a Tobie da odrobinę wytchnienia. Prawdopodobnie poznałeś już Boba i wiesz o nim całkiem sporo, zatem przyszedł czas na nas, czyli jego hm……… no tak rodziców 🙂

Wszystko zaczęło się od tego, że jako rodzice mniejszych i większych dzieci, tych mniej jak i tych bardziej angażujących, zupełnie tak jak Ty, poszukiwaliśmy gry, którą z czystym sumieniem moglibyśmy uruchomić naszym milusińskim. Takiej, co do jakości, merytoryki i przekazu której bylibyśmy pewni, gry która bawi
i rozwija, a nam daje chwilę niezmąconego niczym spokoju, spożytkowanego na beztroskie sączenie espresso (bądźmy szczerzy, na kolejny kubek wypełniony czarnym energetycznym płynem zwanym potocznie kawą).

Po wielu poszukiwaniach, doszliśmy do smutnej konkluzji – jak się okazuje, niewiele jest gier, co do których nie mielibyśmy zastrzeżeń. Pisząc o zastrzeżeniach, mamy na myśli to, że często gry na które trafialiśmy, nie były odpowiednie w swoim przekazie dla odpowiedniej grupy wiekowej i nie oferowały, najczęściej, niczego poza bezmyślną i bezrefleksyjną „rozrywką”.

A przecież, na nikim nie zależy nam tak bardzo, jak na naszych dzieciach i na ich zdrowym oraz zbilansowanym rozwoju psychofizycznym. Jako, że nasze dość wygórowane wymagania, spełniały nieliczne produkcje, stwierdziliśmy finalnie – dlaczego nie stworzyć by takiej gry od zera? Mieć wpływ na całość produkcji od pomysłu i scenariusza zabaw, po wykonanie i podzielenie się docelowo efektem z innymi rodzicami.

Założyliśmy od samego początku, że gra, prócz czystej rozrywki ma za zadanie nieść ze sobą elementy edukacyjne i mocno wspomagać dzieci w ich rozwoju. Dlatego też, gra nie zawiera w sobie żadnych treści i/lub interakcji, co do których sami, jako rodzice, mielibyśmy wątpliwości. I tak oto, zaczynając od nieśmiało kiełkującego w głowie pomysłu, odważyliśmy się wypłynąć na szersze wody. Odwrotu nie było,  wygrała chęć stworzenia gry, którą śmiało oddalibyśmy w ręce naszych maluchów. Z nieukrywaną dumą i radością, przedstawiamy Wam Hamster Bob’a. 

“Hamster Bob” to gra*, w której dziecko w każdym etapie rysuje krótką interaktywną historię. Koloruje poszczególne elementy, które następnie ożywają.
Każdy z zeszytów ma swój scenariusz, w którym oprócz rysowania dziecko ma do wykonania poszczególne zadania (liczenie, odgadywanie, wskazywanie elementów). Dziecko w sposób kreatywny tworzy krótką opowieść ucząc się i bawiąc w trakcie wykonywania czynności. Gra jest atrakcyjna dla dziecka oraz wartościowa edukacyjnie z punktu widzenia rodzica. Gra posiada również moduł zabawy z chomikiem. Ma ona walory rozrywkowe, a przy tym uczy i rozwija skojarzenia związane z zawodami, sportem, etc.

Nasz Bob jest przyjacielem, przewodnikiem, który pomaga zrozumieć historię. Podpowiada co i kiedy należy wykonać, mówi do dziecka wartościowe edukacyjnie sentencje. Oprócz tego jest postacią, z którą dziecko może wchodzić w interakcje.

Bob przez notyfikacje przypomina dziecku o rysowaniu, zachęca je do rysowania.

Gra jest przewidziana dla dzieci w wieku 2-8lat.

*testowana na dzieciach, tych większych i tych mniejszych 🙂